Nezařazené · 23.1.2019

Hra pro všechny generace

V průběhu staletí a tisíciletí lidé dokázali vymyslet mnoho zajímavých her, které dokázaly zaujmout široké vrstvy. V dnešní moderní době jsou v kurzu hlavně počítačové hry, které jsou ale určeny spíše pro mladší část populace. Pokud vás však hraní počítačových titulů příliš neláká a raději byste zkusili něco mnohem opravdovějšího a zároveň v mnoha ohledech i složitějšího, určitě si zahrajte Únikovou hru Kutná Hora, která vás bezpochyby příjemně překvapí jak svými poměrně jednoduchými pravidly, tak i velkou zábavností.
skrytí chlapce
Hraní her rozhodně není záležitostí pouze pro děti, ale některé tituly jsou určeny v podstatě jen výhradně pro dospělé. To je příklad únikové hry Kutná Hora, která by nejenže mladou generaci asi příliš nebavila, ale byla by pro ně až příliš složitá. Základem je totiž používat šedou kůru mozkovou, což česká mládež od dob Rychlých šípů příliš praktikovat ve svém volném čase nechce. Hra samotné je určena minimálně pro dvě osoby a maximálně pro osob osm. Není potřeba prozrazovat, že čím více lidí se zapojí, tím větší zážitek budete z hraní mít. Můžete s sebou vzít přátele nebo třeba starší rodinné příslušníky. Záleží jen na vás, s kým se budete chtít o tento nevšední zážitek podělit.
pád domina
Základním předpokladem pro správný průběh této hry je, že všichni účastníci jsou schopni a ochotni řešit různé hádanky, kvízy a záhady. Ty jsou obvykle velmi složité a všechny se nějakým způsobem dotýkají historie Kutné Hory. Nemusíte si zoufat, pokud o tomto městě máte znalosti pouze z dějepisu. Součástí hry jsou totiž i nápovědy, které však musí hráči umět najít. S těmito správnými nápovědami je možné dostat se až nakonec a zdárně celou hru pokořit. Musíte si však dát pozor na falešné stopy, na které rovněž můžete narazit. Obvyklá herní doba se počítá na jednu hodinu. Může se to zdát možná málo, ale po celý čas se zaručeně budete bavit.