Nakupování · 14.11.2021

Juta je praktickým materiálem – Oceníte ji nejen v domácnosti ale i venku na zahradě! K čemu ji můžete využít?

Když se řekne juta, asi každý si představí látku, ze které se šily pytle. Juta ale není jen pytlovina a rozhodně nemá jen jedno využití. Na co ji využijete?

Juta je praktickým materiálem – Oceníte ji nejen v domácnosti ale i venku na zahradě! K čemu ji můžete využít?

Juta, lidově také pytlovina patří mezi velmi praktické a mnohostranně využitelné materiály. I když se může zdát, že na nic jiného, než na šití pytlů se nehodí, opak je zde pravdou. Juta patří ke stoprocentně přírodním materiálům a ty jsou v dnešní době opravdu velice oblíbené. Hodí se pro dekorování, na praktické využití třeba na zahradě a možná, že vymyslíte i jiné uplatnění. Nechte se inspirovat a za pár korun si vyrobte překrásné dekorace do bytu nebo ochraňte své stromky na zahradě. Tohle je juta v praxi!

juta pro dekorativní účely

Čemu je podobný jutovník?

Juta je vyráběna z přírodního vlákna a to je získáváno z rostlinky, které se říká jutovník. Jutovník bychom mohli přirovnat například ke konopí, i tato rostlina totiž velmi rychle roste, je nenáročná na pěstování a při jejím pěstování není zapotřebí využívat žádné chemické prostředky ani hnojiva. S tím, jak roste zájem o stále ekologičtější a přírodní výrobky, se stává i juta velice oblíbeným materiálem, pro který se vždycky najde uplatnění. Navíc jde o přírodní materiál, který se řadí k těm recyklovatelným a rozložitelným, což mu také přidává na popularitě.

Především výrobky z juty se dostávají stále častěji do různých oblastí průmyslu, jde o materiál s dobrými izolačními a filtračními vlastnosti, takže uplatnění nachází v automobilovém, stavebním či oděvním průmyslu. A nejen to. Samotnou látku utkanou z juty si můžete pořídit i domů a vykouzlit z ní zajímavé dekorační prvky, využití pak najde i na zahradě. Opět díky svým vlastnostem ale čistě přírodnímu vzhledu najde své místo nejen v domácnostech.

juta má široké využití

Praktické i estetické využití

Juta se dá pořídit jako kus látky ale i jako tenčí pruhy látky namotané na cívce. Běžně se využívá k vázání věnců, dekoračních kytic, můžete si s ní ovázat květináče a vytvářet i jiné domácí sezónní dekorace. Evokuje přírodní a jednoduchý styl, snadno se tedy kombinuje. Na zahradě se pak jutou často omotávají mladé stromky a keře, slouží pak jako ochrana dřevin před mrazy nebo nenechavou zvěří, která stromky může poničit.

Obyčejná pytlovina? To o jutě dnes už rozhodně nemůžeme říci.