Byt a dům · 10.12.2019

Když podnikání nevynáší

Do soukromé firmy se musí investovat. To je stará známá pravda. Je do ní třeba strkat peníze, má-li být naděje na to, že se tyto člověku zase vrátí, a to náležitě rozhojněné. Podnikatel tak nastrká do svého podniku peníze, rozjede ho a pak si ze zisku bere svůj zasloužený výnos.figurky na penězích
Tak je tomu ovšem pouze v ideálním případě. A jak je známo snad každému z nás, nežijeme rozhodně v ideálním světě. A tak se nejednou stane, že dotyčný člověk sice utratí majlant, ale když se mu mají peníze začít vracet, nestane se tak. Je celá řada důvodů, proč podnikání nepřináší očekávaný nebo aspoň vytoužený https://slovnik.seznam.cz/en-cz/%3Fq%3Dvytou%25C5%25BEen%25C3%25BD finanční efekt.
A co si počít ve chvíli, kdy majiteli jeho firma chřadne před očima, když počíná jít ke dnu? Chtělo by to další investice, jimiž by se to snad dalo znovu do pořádku, jenže ne každý takový podnikatel na ně má.
A co pak?
Pak nejednou pomáhá jedině půjčka. Podnikatel si od někoho půjčí potřebný obnos, zaplatí to, co je zapotřebí, a vše se zase počíná obracet k lepšímu.
Jenže je tu nejednou další problém. A to ten, že pozvolna nebo třeba i rychle bankrotujícímu podnikateli jen tak někde nepůjčí. V bankách se nelíbí úředníkům třeba výše příjmů takového žadatele, nemusí se tu zamlouvat ani daňové přiznání nebo záznamy v registrech dlužníků dotyčného.
Ale ani to není neřešitelný problém. V případě, že podnikatele v bance odmítnou, tento může využít nabídku nebankovního sektoru. A hypotéka bez registru Nebankovní hypotéky CZ mu určitě pomůže. Protože ta je koncipovaná právě tak, aby ji získali i problematičtí uchazeči.směsice bankovek
Pokud má náš hrdina-podnikatel nějakou příhodnou nemovitost, může ji tu dát do zástavy. A pokud mu příjmy budou stačit na splácení splátek, má vyhráno. Dostane peníze pomalu bleskem a může je do svého podnikání investovat. A když se živnost zachrání, prostě vše ideálně nastaveným způsobem splatí. A vše je v tom nejlepším pořádku.