Byt a dům · 22.12.2019

Nejideálnější bydlení? Milujete zahrádku nebo Vám vystačí balkón?


V první řadě, pokud s partnerem či manželem zvažujete tyto varianty, je potřeba si ujasnit, zda jeden z Vás nechce vyloženě bydlet ve městě a o vesnici ani neuvažuje nebo naopak.

 Ovce na venkově

Bydlení na venkově

V případě, že chcete žít na vesnici, můžete si pořídit již postavený baráček se zahradou, tato varianta má ovšem spousty nevýhod. Nebude vše podle Vašich představ, bude zařízení starší a je velká pravděpodobnost, že Vás budou čekat v dohledné době opravy. Ovšem tato varianta má také výhodu. Tyto domy, jsou vybaveny sklepem, a ty novější stavby tuto výhodu bohužel nemají.

 

Také si můžete zvolit novostavbu nebo si dokonce vše postavit sami, je to náročnější, ale v dnešní době levnější.

Pojďme si, ale říct, jakmile máte tyto začátky za sebou a už jste nastěhovaní, je to lahoda, ráno vstanout, vylézt na terasu a dát si venku kafé, snídani a relaxovat.

Na zahrádce můžete spoustu věcí pěstovat sami, a to je k nezaplacení a hlavně, chutnější než zeleninu nakupovat ve velkoobchodech. I Váš muž se nebude nudit a bude mít o zábavu postaráno.

Může sekat trávu, cokoliv tvořit na zahradě, např. rybníček, altánek s vlastním krbem apod.

 Panelový dům

Bydlení ve městě

Tady je nejlepší na úplném začátku si říct, jak velký byt budete chtít. Pokud máte rodinu, či plánujete, myslím, si že nejideálnější případ je 3+1 a více. Ať můžete mít zvlášť obývací pokoj, ložnici (sami pro sebe) a pak dětský pokoj. Někde dokonce můžete mít i menší komoru, která slouží místo sklepu.

 

Tady se můžete setkat například s protivnými sousedy, kteří budou bydlet vedle Vás, pod Vámi nebo nad Vámi. Věřte, že někdy to není lehké s nimi vyjít, ale někdy naopak můžete potkat skvělou partu lidí.

Doma nemáte tolik možností jako na vesnici, ale máte ve městě vše kousek. Obchody, pokud je nemáte přímo pod okny, tak je máte pár zastávek, okolo Vás bydlí spousta přátel, rodina a můžete do práce dojíždět autobusem, tramvají či metrem.

 

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv bydlení, bude podle Vašich představ, a to je přece to nejdůležitější!