Služby · 18.9.2022

Nová společnost

Můj táta vždycky říkal, že ten, kdo nepodniká, tak jako kdyby neexistoval. To myslel vážně, že ten, kdo nepodniká, tak to neumí a schovává se za to, že raději nepracuje anebo je obyčejný zaměstnanec? Podle mě je to opravdu děsný a nevkusný komentář. A musím říct, že mně se tohle opravdu nelíbí. Otec to někdy kolikrát hodně přeháněl. Proto se ním taky moje máma asi po osmi letech manželství rozvedla. Mě v té době už bylo asi čtrnáct let, takže mi to nevadilo a naprosto jsem to chápala. Já bych s takovým mužem taky rozhodně nebyla. A navíc mi taky dost vadí, že otec je strašně takový přísný a ze všeho si dělá srandu a každého ponižuje.

Firmy často podepisují smlouvy.

Takže jsem byla vlastně ráda, že otec z našeho domu odešel a my se měly s mámou klid. Máma si asi po dvou letech našla přítele. A ten její přítel byl právě úplně dokonalý. On podnikal, byl hodný a taky moc rád cestoval, stejně tak jako já a máma. A mámin přítel si totiž chtěl založit už druhou firmu. A myslím si, že založení s.r.o. firmy je docela složité. I když mi její přítel řekl, jak založení s.r.o. vypadá, tak to bylo stejně i tak pro mě velmi složité. Nevěděla jsem, jak bych to asi měla dělat. Založení nové společnosti je podle mého názoru pro takové ? lidi, kteří se v tom vyznají a umí to.

Taky bych chtěla slunnou kancelář.

Koukala jsem se na internetové stránky companiesandoffice.cz, kde jsem taky našla spoustu informací, jak je založení nové společnosti. Protože založení s.r.o. společnosti není jen tak pro každého, ale to pouze pro ty lidi, kteří už mají peníze a ví, jak se v tom pohybovat. A vy byste si troufli na nějakou firmu? Dokázali byste už nějakou firmu založit nebo dokonce vést? Mám ekonomickou školu, znám finance, ale tohle o založení sro Companiesandoffices.cz je pro mě vážně jako španělská vesnice. A taky vůbec nevím, jestli bych se to někdy naučila a měla na to chuť.