Láska · 15.2.2020

Pečujte o lásku

Láska svědčí zdraví, když je opětovaná, platí to dvojnásob. Dává nám křídla, elán do života a z postarších jedinců se stávají puberťáci, kteří mnohdy zapomínají na svůj věk, vychování a okolí. Každý byl minimálně alespoň jednou v životě zamilován a těch nešťastných lásek asi každý prožil několik. Zapřísahal se, že už nikdy více a i přesto se do nového vztahu vrhal bezhlavě s růžovými brýlemi na nosu.

lidské ruce

            Jak si ale vztah udržet? Není totiž samozřejmostí a často ze vztahu vyprchá vášeň a po čase i láska. Myslete na to, že nic není zadarmo a všechno něco stojí. Tak je to i ve vztahu. Musíte se o něj starat a nezlenivět.

  1. Zajímejte se.

Možná se vám to zdá trapné a nudné, ptát se svého partnera/partnerky pořád dokola, jak se má, jaký den měl v práci, ale značí to váš zájem. Z jednoduché otázky se může rozvinout rozhovor, kde se může zasmát, ale i poradit jeden druhému. Značí to váš zájem a empatii k druhému.

  1. Pečujte o sebe

Už vám třeba není dvacet a prstýnek na ruce není pojistkou vztahu. Ani jeden z vás by na to neměl zapomenout. Starejte se o sebe. Nemusíte vypadat jako z titulní stránky, ale být upraveni, čistě oblečeni a dbát na základní hygienické návyky by mělo být samozřejmostí. Fyzická kondice je taky důležitá, uděláte něco pro svoji figuru a kondici, což by mělo okolí ocenit.
muž a žena

  1. Buďte sami sebou

Nehrajte si na někoho, kým nejste. Za to žádný vztah nestojí. Přetvářka vás brzo omrzí a můžete si být jistí, že tím vztah stejně neudržíte. Partneři by měli být v rovnováze a stejně do něj investovat. Pokud někdo dává a druhý pouze přijímá, jedná se parazitismus.

  1. Čas sami na sebe

Neslevujte ze svých koníčků, neomezujte styk se svými kamarády. Partneři odchází, kamarádi zůstávají. Mějte tak vyhrazený čas jen sama na sebe. Podnikněte někdy i něco bez partnera. Budete se na sebe o to více těšit a můžete si pak vyprávět, co jste zažili.

  1. Věrnost je základ

V dnešní době pro někoho možná klišé, ale je to základ vztahu. Jedná se o důvěru, kterou dáváte druhému. Žádný volný vztah neexistuje, nejedná se totiž o partnerství. Možná ze začátku budete benevolentní, ale časem se vám to zají.