Www · 20.9.2020

Peníze se dají půjčit

Mít dostatek finančních prostředků není nikdy na škodu. Na tom se určitě shodneme. Ovšem na tom, jak zajistit, abychom jich vždy dost měli, se rozhodně tak snadno neshodneme, shodneme-li se tedy vůbec. A to proto, že každý z nás žije v poněkud odlišných podmínkách, každý máme jiné předpoklady, a tedy i odlišně uvažujeme o tom, jak peníze získat.

mince USA

Někdo tak bude určitě zastávat názor, že je ideální si nedostačující peníze vydělat. A má v podstatě pravdu, že je to to nejlepší možné řešení. Ovšem zároveň i řešení, jež není dostupné kdykoliv a pro kohokoliv.

Jiný zase bude zastávat názor, že je lepší pokrýt deficit ze svých úspor. Jenže to je logicky možné jedině tehdy, když dotyčný nějaké úspory má. A je známo, že ne každý si našetřil.

A tak nakonec zbývá už jenom třetí možnost, jíž je půjčka. Ovšem jakkoliv by se tato mohla jevit dokonalým a univerzálním řešením pro každého, není tomu tak. A to proto, že ne v každé finanční instituci půjčí každému ze žadatelů.

Když se člověk obrátí na některou finanční instituci se žádostí o půjčku, musí nejprve splnit to, co se po něm žádá. A v tom nejednou neuspěje. Protože má třeba jenom příliš nízké příjmy, protože má nějaký nepříjemný záznam v registrech dlužníků, exekuci, další dosud neuhrazené půjčky a jiné závazky a podobně.

USA dolary

A pokud si tak člověk musí vzít půjčku, jenže pro tuto nemá zrovna ideální předpoklady, měla by se jeho volbou stát americká hypotéka Nebankovní hypotéky. A sice proto, že u té se tolerují nejrozmanitější nedostatky, jež mohou žadatelé v tísni mít. Díky zástavě nemovitosti coby záruce řádného splácení se tu tolerují i docela nízké příjmy, i registry, i další problémy. A každý si tu tak může půjčit třeba i sedmdesát procent odhadní ceny oné zastavené nemovitosti, jež může posléze za výhodných podmínek splácet třeba i pomalu celou věčnost. A to je řešení, jež určitě funguje.