Nakupování · 20.6.2021

S vozem z půjčovny aut Praha 9 za romantikou Lužických hor

Někteří lidé, na otázku, kam se chystají na dovolenou, nedokážou odpovědět jinak, než vyjmenováním některé ze zahraničních destinací, pokud možno u hladiny moře. Jejich dovolenkový pobyt se pak může podobat nesmírné nudě, jakou prožívaly na pláži dívky ve filmu „Účastníci zájezdu“.

krajina Lužických hor

Jistě, že pobyt u moře má také svá pozitiva, a že tu můžete svůj program zpestřit mnoha zajímavými prožitky, ovšem v naší zemi existují místa tak trochu tajemná, velmi zajímavá, romantická a neokoukaná.

Prozkoumejte v Česku méně známé oblasti

Na jedno z nich bychom vás chtěli pozvat. Vypravit se tam můžete s vozem z půjčovny aut Praha 9 autopujcovna-milan.cz, jako jednotlivci či ve skupinách, pronajmout je možné i větší mikrobus, záleží na tom, jak chcete své volné dny koncipovat. Jízda ve skupině v jednom větším voze typu dodávky či mikrobusu je však poutavější a bohatší na společné zážitky.

město v Lužických horách v Německu

Romantická a neokoukaná krajina na vás čeká v Lužických horách. Naleznete tu božský klid, takřka žádné poblázněné turisty v honbě za senzacemi, překrásné vyhlídky do dalekého prostoru, čistý vzduch bez smogu, minimální automobilový provoz, svérázné horské chalupy a mnoho přírodních zajímavostí, které naleznete i ve spolehlivých turistických průvodcích.

Ubytování doporučujeme nedaleko nejvyššího vrcholku s názvem Luž, odtud se pak můžete vydávat na jednodenní výlety autem nebo na kolech, podle nálady či fyzické kondice, provozovat tu lze i pěší turistiku. A co byste tu neměli minout?

V obci Krompach památný tisíciletý červený tis, je to údajně nejstarší strom v České republice, je snad i starší, než duby na hrázi rybníka Rožmberk na Třeboňsku. Nedaleko Krompachu si nenechte ujít daleké rozhledy z vyhlídky na vrcholu hory Hvozd a také z vrcholu hory Luž. V sousedství obce Mařeničky se nachází zajímavé rašeliniště Mařeničky a kamenný oltář z poloviny 18. století. A pokud vám nevadí studená voda, můžete se koupat v přehradě Naděje, koupání je tu povolené a voda je samozřejmě čistá.