Služby · 10.2.2023

Zařizujeme nové bydlení podlahovou krytinou

Pořídili jste si nový byt, rodinný dům nebo rekreační nemovitost a na podlaze je prozatím pouze holý beton? Pak se jistě budete rozhodovat, jakým způsobem upravit podlahu, abyste se uvnitř cítili příjemně, a zároveň šlo o řešení veskrze praktické. Podlahových krytin existují stovky a vybrat mezi nimi tu, co vám, jak se říká, padne do oka, není jednoduché. Rozhodovací proces také ztěžují některé okolnosti, například vzhled, způsob údržby a udržování podlahy v čistotě, pevnostní limity, např. u keramických dlaždic při pádu předmětů na zem, náhodný kontakt s vodou, což nevratně poškodí plovoucí podlahu atd.

koberec na podlaze

Možná, že nakonec vsadíte na docela „obyčejný“ koberec. S ním máte nejméně starostí, na podlaze krásně vypadá, nevadí mu kontakt s vodou a navíc je měkoučký, heboučký a teplý. Žádná jiná krytina na podlahu nedokáže zastoupit koberec právě v těchto vlastnostech a tím pádem jsou koberce také předurčené pro pohodlnou chůzi naboso.

čištění koberce

Našlapovat bosými chodidly po koberci je velmi příjemné a přirozené a na takovém povrchu nemáme důvod obouvat domácí papuče, pantofle či dokonce sportovní obuv. A chceme-li se na koberec posadit, nepotřebujeme k tomu žádné polštářky nebo cvičební karimatky.

Jediná nevýhoda koberců jsou nečistoty

Většinu podlahových krytin poměrně snadno vyčistíte běžnými úklidovými prostředky na bázi vody a saponátů. Týká se to zejména dlažby, laminátové podlahy, vinylu, litého betonu, dřevěných parket a palubek. S kobercem to tak snadné nebude, tam sice náhodně vylitý kbelík s vodou vytřete do sucha a necháte vysušit dostatečným větráním, ale pokud jej chcete důkladně vyčistit vodou, musíte povolat na čištění koberce profesionály. Ti si ovšem poradí jak s nečistotami, které mezi vlákny zůstaly i po pravidelném vysávání, tak i s případným zápachem, který koberec přijímá z vašich bosých chodidel.