Vzdělání · 18.12.2017

Chtějte především kvalitu

Některé technické záležitosti mají podivuhodná označení. Možná by bylo zajímavé zjistit, proč se konstrukce, která je složená z látky a několika kovových součástí, nazývá markýza. Což znamená, že nosí stejné označení jako francouzská šlechtična z osmnáctého století. Markýzu, kterou si můžeme koupit v obchodě nebo si nechat vyrobit na zakázku, většinou umístíme tam, kde potřebujeme zachovat stín.

markáza

o Používají se tedy k zastínění obchodů, restaurací a různých venkovních posezení.
o V tomto případě bývá její textilní část využita i jako reklamní plocha.
o Tyto stříšky nad obchody většinou vypadají velice vkusně a dotvářejí útulné prostředí malých kavárniček.

Ani letní deštík nebude problém

Z míst veřejných se pomalu přesunuly i na domácí terasy a balkóny rodinných domů. Od markýzy určitě budeme požadovat především UV filtr, protože jejím hlavním úkolem je ochrana před sluncem. Jestliže se necháme zlákat nákupem v některém z levných obchodů, možná se právě o výsadu UV filtru ochudíme. Je docela možné, že to poznáme večer, kdy nás začnou pálit ramena. A to přesto, že jsme byli stále pod střechou.

· Dobré vlastnosti jsou od ní vyžadovány i v opačném případě – pokud začne pršet.
· Rozhodně nikdo nebude očekávat, že tento plátěný přístřešek zvládne přívalové deště, které potrvají několik dní.
o Ale lehký letní deštík by pro ně neměl být problém.

markýzy

Je doporučováno, právě pro deštivé dny, alby sklon markýzy byl minimálně čtrnáct stupňů. Pak je zajištěn plynulý odtok vody. Třetí vlastností, kterou určitě budeme požadovat, je trvanlivá barevnost. Určitě nebudeme nadšení, když po jedné sezóně bude náš přístřešek vypadat jako ze second handu. Je tedy mít na paměti, že ne vždy tím nejlevnějším také do budoucna ušetříme. V mnoha případech je lépe chtít kvalitu, za kterou si možná trochu připlatíme, ale budeme s výrobkem spokojeni.