Nakupování · 29.12.2020

Nejprodávanější obaly na Huawei P20 Lite

Obalů a krytů na mobilní telefony existuje celá řada, některé jsou speciální, určené pro sport, jiné pro pohyb v přírodě či na staveništi, kde je zabezpečení před prachem a vlhkostí nutností. Vzhledem k jejich vysoké ceně nejsou tak žádané a lidé se snaží jít cestou kompromisu, tedy běžných výrobků, které postačují pro každodenní, rutinní situace při pohybu v domácnosti, ve škole či v zaměstnání.

mobil na stole

Dva nejprodávanější obaly

Nejvíce se prodávají dva základní typy, jsou cenově přibližně na shodné úrovni a jsou především dobře dostupné v mnoha variantách barev a motivů.

Silikon – objev této plastické hmoty přinesl revoluci v mnoha odvětvích, od průmyslové výroby až po zdravotnické potřeby a implantáty. Lze jej odlévat do různých tvarových forem a tak zhotovit i tenký a zároveň kompaktní Huawei P20 lite obal.

mobil na stole

Čím se silikon vyznačuje? Je velice levný, takže v případě poškození obalu není problém jej vyměnit za nový kus, anebo si jich pořídit víc a střídat je podle nálady. Drží se dobře v ruce, neklouže, nezapáchá, ani nepřijímá pachy, pouze může časem žloutnout. Velmi snadno se ovšem čistí, nejlépe v roztoku jedlé sody s kyselinou citrónovou. Nevýhodou je, že chrání přístroj pouze na zadní straně a z boku, takže je žádoucí pořídit ještě tvrzené sklo, zvláště tehdy, máte-li telefon neustále po kapsách nebo jej často vkládáte do nějakého zavazadla.

Flip neboli knížka – je především univerzální, vhodné pro každého bez rozdílu věku a vyznačuje se mnoha pozitivními vlastnostmi: Chrání mobil ze všech stran, uvnitř se (většinou) nachází vložka ze silikonu a přední strana se uzavírá podobně jako vrchní desky knížky, takže máte kompletně chráněný mobil před poškrábáním, nečistotou a prachem. Flip dobře vypadá, kdo sází na eleganci a zajímavý vzhled, měl by nad tímto řešením alespoň uvažovat. Kryt je možné využít jako malý stojánek a dovnitř do několika přihrádek vložit bankovky nebo doklady.