Nakupování · 27.12.2022

Různé nástroje

Můj přítel je zedník a stavař, takže taky samozřejmě má různé věci, které má uložené v garáži. Já jsem mají jsem si řekla, že by mě opravdu zajímalo, s čím přítel opravdu skoro každý den pracuje. A chodí do práce, kde opravdu má velkou brašnu s nástroji a dalším nářadím, které potřebuje ke své práci. Můj příteli sice inženýr, takže pracuje v týdnu taky s papíry anebo navrhuje různé nákresy, ale prý ho hodně baví taky dělat manuální práci. Takže chodí velice často na melouchy, kde používá právě různé nástroje, a to třeba měřidlo anebo různé metry anebo kladiva. Taky samozřejmě vrtáky.

Měřidla jsou různá.

Ale když se zaměřím na měřidla ve strojírenství, tak vím že jich je opravdu hodně druhů. Já tohle vím, protože si vzpomínám na ty časy, kdy přítel měřidla sháněl. Nemohl vůbec nikde žádné najít, i když přítel prošel opravdu všechna železářství a strojírenství, ale opravdu nemohl najít žádná měřidla. Zjistila jsem, že existují třeba posuvná měřidla. Jsou kvalitní, takže se nemusíte bát, že se vám rychle rozbíjí. Jsou například i číselníková měřidla, ale taky mikrometrická měřidla nebo pasametry a mikropasametry. Podle mě mikropasametr A taky pasametr byly opravdu velká novinka, protože jsem vůbec nevěděla, že tohle všechno existuje.

Nákres udělá mnoho.

Anebo například kalibry. A znáte vůbec kalibry? Pokud ne, tak se podívejte na webové stránky i-nastroje.cz, kde najdete nejenom měřidla, ale tak i další věci jako třeba například dutinoměr a zmíněná měřidla. Je to opravdu zajímavé. Myslím si, že i nějaký odborník by se v tom nevyznal dokonale. Budete velice mile překvapeni, když zjistíte, co všechno v brašně muže můžete najít. Taky si musíte dát ale pozor, kde všechny nástroje skladujete, protože i kvalitní pevné nástroje mohou zreznout nebo se nalomit či poničit vlivem vlhka. Protože bohužel počasí nikdo neporučí.