Služby · 29.8.2021

Aby byl průběh stěhování v Praze podle vašich představ

Má význam skladovat staré krabice? Na tuto otázku si odpovězte vždy, když vás čeká stěhování v Praze Odnesto.cz někdy v budoucnu, v delším časovém horizontu, řekněme s půlročním až ročním předstihem. Tehdy se vyplatí nakupovat některé zboží přes e-shopy a kartonové krabice si schovávat. Každou z nich snadno rozložíte a uschováte je jednu vedle druhé např. v garáži či v dílně nebo ve sklepě. Pokud se musíte vystěhovat dříve, je snazší krabice zakoupit ve specializovaných e-shopech. Nejsou drahé a máte navíc záruku, že nebudou poškozené, a že jich budete mít ihned k dispozici přesný počet. Pouze se nesmíte příliš odchýlit od předpokladu počtu kusů krabic, počítejte vždy raději s určitou rezervou.

stěhováci při práci

Na balicím materiálu nemá smysl šetřit – domníváte-li se, že ušetříte na balicím materiálu a výplni krabic tím, že využijete staré noviny a časopisy, můžete být nemile překvapeni. Tiskařská barva je toxická, ráda špiní a může vám znehodnotit kde co. Zbytečně neriskujte a vsaďte na jistotu – osvědčenou bublinkovou fólii, která zabalí při troše šikovnosti v podstatě všechno. Hodit se může i tenká flexibilní fólie, např. na nábytek a domácí spotřebiče.

kartonové krabice

Stěhovací firmu oslovte alespoň čtyři týdny předem – stěhováci mívají nabité především víkendy, ale ty vám stejně ke stěhování nedoporučujeme. Výhodnější je přestěhovat byt či dům ve čtvrtek a ještě v pátek si vzít volno. Máte pak celý volný víkend před sebou, tedy relativně dostatek času na alespoň základní zabydlení a zvykání si na nové prostředí.

Stěhovací firmy demontují i nábytek – každý rozebíratelný nábytek by se měl stěhovat rozebraný, zabráníte tím přetěžování jeho spojovacích dílů, čímž prodloužíte jeho životnost. A pokud si na demontáž sami netroufáte, stěhovací firma to provede i se zárukou na odváděnou práci. Nezapomínejte, že stěhovací firmy jsou pojištěné, a že pojistné plnění se vztahuje i na náhradu škody vzniklou při sestavování nábytku na novém působišti.