Ekonomika · 2.9.2021

Existují půjčky pro dlužníky s exekucí?

Je smutným faktem, že dnes k životu potřebujeme peníze. Právě za ně si totiž koupíme vše, co potřebujeme, ať už se jedná o jídlo, obydlí, nebo cokoliv jiného. Avšak pravdou je, že zdaleka ne všichni jich mají dostatek.

Mnozí lidé jich však nemají dostatek. Někteří se i zadluží tak, že jim je na jejich majetek uvalena exekuce. To však obvykle znamená další zhoršení jejich finanční situace. Kde tedy vzít peníze, abychom mohli vůbec vyžít?

podpis smlouvy o půjčce

Zdánlivě nejjednodušším řešením je vzít si půjčku. Problém ovšem je, že pokud jsme v exekuci, bude těžké nalézt někoho, kdo nám bude peníze ochoten poskytnout. Například banky, se svými přísnými pravidly, pro nás budou v tomto případě zavřené.

Naštěstí stále existují společnosti, které půjčky pro dlužníky s exekucí poskytují. Jistě, musíme počítat s tím, že úrok zde bude podstatně vyšší, stejně jako jiné poplatky, především za nesplácení. Avšak to je pochopitelné, neboť společnost zde podstupuje větší riziko, že dlužník nebude schopen dohodnutou částku splácet.

splácení půjčky

Díky tomu se však může dostat ještě hlouběji do dluhové pasti, místo toho, aby se z ní dostal, zvláště pokud ony peníze použije k tomu, aby splatil onu původní půjčku či exekuci. Proto je potřeba, abychom se v tomto případě skutečně dobře zamysleli, zda budeme dlouhodobě schopni naše závazky splácet.

Jistě, z krátkodobého hlediska se může jednat o ideální řešení. Bohužel, v dlouhodobém horizontu situaci často ještě zhorší. A to je něco, co si mnoho finančně méně gramotných lidí ne málokdy skutečně uvědomí. A nejčastěji jsou to právě oni, kdo se dostane do nikdy nekončícího cyklu půjček a exekucí.

Proto je vždy dobré hledat takové řešení, které pro nás bude výhodné dlouhodobě, i když z krátkodobého hlediska se může zdát méně než ideální. Je tak totiž získáme kontrolu nad našimi financemi zpět. A to je něco, o co bychom se měli všichni snažit.