Láska · 8.9.2021

Stěhujeme se svépomocí s nákladním přívěsem

Chcete skutečně ušetřit, stěhovat se s čistou hlavou a být při tom maximálně nezávislí? Pak se přestěhujte sami. Ano, možná budete namítat, že stěhování je skutečný zápřah na nervy i na fyzickou kondici, ale podstatné je celou akci dobře zorganizovat, rozvrhnout si čas a vše provádět s rozmyslem a s časovým předstihem.

přívěsný vozík

Budete potřebovat tažné zařízení – investice do tohoto příslušenství má svůj význam pro různé životní situace a může se vám hodit při větších nákupech, při převážení jízdních kol nebo při kempování s karavanem. Zvyšuje se tím nezávislost na vnějších faktorech (ubytování v hotelích a penzionech spojené s různými omezeními a restrikcemi, doprava zboží přepravními službami s rizikem poškození balíku, zatímco s vlastním odvozem máte celý proces pod kontrolou a ušetříte si čas a starosti při případných reklamacích).

přední maska auta Iveco

Tažné zařízení na auto Iveco je pro stěhování svépomocí klíčové, a v podstatě vám postačí, neboť nákladní přívěsy se dají pronajmout a pronájmy těchto vozíků nebývají drahé. Pronajímají je kupříkladu i některé hobbymarkety a cena půjčovného (pro rok 2021) vychází zhruba na den na čtyři stovky.

Budete potřebovat někoho k ruce – výhodou stěhování věcí na přívěsném vozíku je maximální flexibilita a s vědomím, že nikam nespěcháte, a že pronájem přívěsu je stále mnohem levnější, než stěhovací firma. V poklidu nakládáte jednu krabici za druhou, koberce či spotřebiče a vůbec nevadí, že se s tím vším „otočíte“ třeba pětkrát. Pokud nestěhujete obrovskou vilu na druhý konec republiky nebo daleko do zahraničí, je stále tento způsob stěhování výhodnější. Jedinou podmínkou je ovšem mít někoho spolehlivého, kdo vám pomůže nosit těžší věci, a případně se vystřídáte v řízení, abyste eliminovali únavu. Pokud někoho takového máte, můžete se klidně pustit do stěhovacího procesu s přívěsným vozíkem.