Nakupování · 4.9.2020

Jaké nástroje využít ke grilování

Grily se staly součástí mnoha českých domácností. Trend, který se k nám postupně ze západu dostal, se stává velmi oblíbeným a nejde už o takovou vědu jako dříve. Na internetu můžeme najít spousty návodů, jak grilovat steaky nebo třeba burgery, jak připravit skvělou grilovanou zeleninu, nebo si opéct k masu bylinkové bagetky.
Velmi důležitou částí je použití správných nástrojů, aby byl výsledek co nejlepší. Sehnat je můžete buďto přes internet, nebo v každém větším supermarketu.
grilování špízů.jpg
Co tedy budete potřebovat?
KLEŠTĚ NA OBRACENÍ MASA
Každý zkušený kuchař vám řekne, že pokud do masa během přípravy začnete píchat vidličkou (kromě receptů, které to vyloženě vyžadují), všechna šťáva vám z něj vyteče a na talíř vám poté přistane velmi suchá porce. Kleště jsou tedy základním prvkem, který ve vaší výbavě nesmí chybět.
grilování hamburgerů.jpg
ŠPACHTLE NA PODEBRÁNÍ
Ideálně tento nástroj využijete při pečení na kameni, pokud se vám maso začne mírně připékat. Špachtlička se mírně zahnutá, bude se vám s ní tedy dobře manipulovat. Použít ji můžete také při přípravě zeleniny.
MAŠLOVAČKA NA POTĚR
Mnoho receptů domácím kuchtíkům připomíná, že by se maso – ať už vepřové, nebo rybí – mělo potírat, ideálně máslem s bylinkami. Nezkoušejte ale k tomuto úkonu použít klasickou kuchyňskou mašlovačku. Její vlas se horkem rychle spálí. Mašlovačky určené na grilování mají vlákna ze žáruvzdorného materiálu a teplem se neseškvaří.
steaky na grilu.jpg
VPICHOVÝ TEPLOMĚR
Možná jde už o zbytečnou vymoženost, jste-li ale začátečníkem v přípravě steaků, určitě tento malý vynález využijete. K tomu, aby steak nebyl vysušený, potřebujete uvnitř adekvátní teplotu – ať už jej chcete krvavý (rare), středně propečený (medium), nebo zcela propečený (well-done). Každé stádium má svou teplotu, kterou je nutno dodržet – a tu ideálně určíte právě vpichovým teploměrem.
Mezi další nářadí patří například steakové příbory, které vám velmi usnadní následnou konzumaci.