Byt a dům · 27.12.2019

Jaký je nejlepší stromeček do bytu

Předvánoční shon je v plném proudu. Sháníme hlavně vánoční dárky, strachujeme se, aby přišly včas a nemluvě o shonu v práci, kdy se všechno snažíte stihnout do doby, než budou svátky. Vánoční stromeček patří neodmyslitelně k Vánocům jako takovým. Kdo ho doma nemá, jako by nebyl člověkem. Můžeme se vybrat z nekonečných druhů, rozměrů, materiálů a dokonce barev. Každý stromeček se hodí do jiné domácnosti.
Před samotným zakoupením stromečku si musíme říct, kde ho chceme mít vlastně umístěný a jestli je na něj vůbec místo. Podle plánovaného umístění pak můžeme vybrat šířku a výšku. Každý stromeček by měl být poblíž napájecího zařízení. Přeci by to nebyl vánoční stromeček bez osvícení…
větev a ozdoby
Další faktor, a to velmi důležitý, ovlivňující výběr stromečku je, jestli chceme mít umělý, nebo živý. Živé stromečky mají takové to své vánoční kouzlo. Nesou s sebou ale hodně nevýhod. usychání a následné smetí všude kolem… To se nechce každému během svátků řešit. Tento problém se dá jednoduše vyřešit (ne vždy platí.) Do nástavce, kde máme stromek nasazený se můžeme pokusit nalít vodu a tím udržet stromek při životě trochu déle. Ne každý podstavec toto umožňuje, a ne každý stromek na tuto "záchranu" bude reagovat. Umělohmotný stromek sice neudělá takový nepořádek, ale zase nám neprovoní dům tou nádhernou smrkovou vůní.
Co se týče bezpečnosti při vzniku požáru, oba jsou jistě nebezpečné. Záleží na tom, z jakého materiálu přesně stromek je.
stromeček s dárky
Ty plastové jistě také dokáží velice rychle způsobit rozsáhlý požár. Ale ty živé stromky hoří sami od sebe mnohem nebezpečnějšími plameny, které dosahují do výšky i několika metrů. Schválně si zkuste přinést z lesa větvičku smrku, tu usušit a pak zapálit. Budete překvapeni, jak rychle větvička vzplane. K tomu, abychom této katastrofě zabránili bychom měli dodržovat několik bezpečnostních zásad. Měli bychom kupovat ověřená světýlka a nespustit stromeček z očí. Což znamená – nenechávat ho zapnutý v zásuvce, když zrovna nejsme doma.