Www · 16.12.2017

Je dobré mít přehled

Některé odborné http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/vybrane_mestske_organizace/skoly_a_skolska_zarizeni_zrizovana_hmp/vyssi_odborne_skoly/index.htmlpojmy, které souvisí s právem nebo bankovními službami, mohou znít trochu strašidelně. Nejhorším z nich je asi hrozící exekuce. Pod tímto pojmem už si představujeme samolepkami polepené věci v našem bytě, na které už nemáme nárok. Tak trochu zavádějící může být pojem „dluhová služba“. Jenže v tomto případě se jedná v podstatě o přínos pro dlužníka. Díky ní se totiž dozví, jak na tom ve skutečnosti se svou aktuální finanční situací je.

dluhy

  • Jestliže bychom to řekli opravdu jednoduše, pak bychom mohli tuto službu definovat tak, že se jedná o poměr mezi příjmy a splátkami.

Rozdíl napoví, jak na tom jste

Dluhovou službu si tedy můžete snadno vypočítat. Je to velice jednoduché.

  1. Na jednu stranu si zaznamenáte všechny dluhy, které máte. Budou tam tedy všechny hypotéky a půjčky od bank i nebankovních institucí a také všechny leasingy i krátkodobé úvěry.
  2. Strana druhá bude maličko příjemnější. Tam si zapíšete veškeré příjmy. Nejedná se pouze o hlavní příjem ze zaměstnání, ale také všechny vedlejší zisky. Tudíž všechny renty, pronájmy i brigády.

Klient si tedy může docela snadno vypočítat svou dluhovou službu https://nebankovni-hypoteka-cz.cz/aktuality/dluhova-sluzba/a získat tak přehled o tom, jak na tom ve skutečnosti je. Cílem je tedy zjistit, jak velký rozdíl mezi oběma sečtenými částkami je. Výsledky mohou být pro mnohé docela překvapující. Je však jasné, že čím větší rozdíl mezi oběma částkami bude, tím složitější životní situaci klient prožívá. Logicky z toho tedy vyplývá, že čím nižší rozdíl na konec vyjde, tím nižší dluhová služba.

splátky

  • Ideální stav je, pokud tento parametr dosahuje pouhých dvaceti procent anebo menších hodnot.
  • Jestliže se dostanete na šedesát a více procent, pak váš životní styl budete muset tomuto údaji velmi přizpůsobit. A to asi nebude vždy jen příjemné.