Nakupování · 13.5.2022

Nevyhazujte staré tenisové míče Tretorn

Tenisové míče Tretorn Sportoaza.cz se vyrábí s tzv. plstí Milliken, kterou tvoří zčásti nylonové a zčásti vlněné vlákno, tím získávají míče velmi dobré vlastnosti při pohybu na kurtu. Tvrdí se o nich, že disponují skvělou aerodynamikou. Můžete s nimi provozovat rekreační sport a odehrát i turnajové zápasy a pravděpodobně pokaždé splní vaše očekávání.

tenisový míč a raketa

O tenisových míčích je známo, že se opotřebovávají, a že nevydrží věčně, je to celkem logické, protože při úderu raketou jsou značně namáhané. Proto se také pořizují v sadách a po ukončení jejich životnosti končí v odpadových kontejnerech. To je ale škoda, protože se dají využít pro celou řadu dalších báječných činností, s nimiž vyplníte volný čas.

Vezměte si míče na vodu – vodáci užijí tenisový míč nejen na hladině, kdy si s ním pohazují mezi sebou, a někdy jej vhodí do vody, ale mohou s ním hrát i na břehu různé hry, např. přehazovanou, Pelotu, Spiroball, tenisákovanou a některé další. S tenisákem si můžete házet i v rámci posezení v kruhu a procvičovat tím svůj postřeh. Můžete si na asfaltovém plácku zahrát fotbálek a můžete míče házet psům, pokud jsou na dovolené s vámi.

tenisový míč na trávníku

Zahrajte si minigolf nebo kroket v lese – hra spočívá v tom, že budete odrážet míč v předem připravené překážkové dráze v lese nebo na louce a vítězí ten, kdo dopraví tenisák do cíle s nejmenším počtem úderů. Dráhu si můžete ztížit podobně, jak tomu bývá na golfových hřištích, tedy např. pískem, oblázky kamenů z řeky, větvičkami, textilní tkaninou atd.

Antistres – velikost tenisáku je akorát do ruky a to se hodí i tam, kde potřebujete uklidnit mysl a soustředit se na nějaký výkon – pracovní nebo relaxační. Pohazování tenisáku v ruce zlepšuje koncentraci a soustředění, můžete si to vyzkoušet podobně, jak to provozovali např. řídící letového provozu v Phoenixu ve filmu „Přistání naslepo“ z roku 1998.