Nakupování · 9.5.2020

Pokažený počítač

Můžete mít sebe modernější „dělo“, jedna z milionu věciček, které jsou v jeho břiše ukryty prostě přestane fungovat. Nenaskočí nic, co by to mohlo zachránit a počítač odmítá spolupráci. Ti klidní se mu pokouší domluvit restartem, ale černý monitor je jim odpovědí. Ti méně klidní do něj bouchnou pěstí a „nerváci“ prostě tasí od pasu kladivo. Součástky pak pečlivě nametou na lopatku a dají do silonového pytlíku, který přinesou do opravny. Tam jej vysypou s tím, že si počkají.

Břicho počítače

Nu, každý reagujeme jinak.

Většina odborníků radí, zkusit ten restart, ale pokud nic nenaběhne, nerýpat již do stroje a celý jej přinést odborníkům. Protože případnými neumělými zásahy byste mohli způsobit ještě větší škody, než už jsou.

Opravy počítačů Beroun https://fsnet.cz/sluzby/prodej-a-servis-it-techniky/ si jej rádi převezmou a ihned začnou pracovat. Většinou se začíná tím, že se spouští diagnostika a pak se nalezená závada řeší. Nyní již jen záleží na tom, co vlastně stroji stalo. Může jít o drobnost, kterou spraví malý zásah, ale většinou jde o větší závady. Pokud zůstal nepoškozený pevný disk, nejprve se přistupuje k záchraně dat, která jsou na něm uložena. V případě, že je poškozen, jde to samozřejmě také, ale již jde o záležitost nepříjemně zdlouhavou, a proto také dosti nákladnou. V tom případě však servis zákazníka informuje a případná záchrana se domlouvá zvlášť. Pokud má na disku zákazník jen pár her a filmů, jistě nestojí záchrana dat za vynaloženou námahu a peníze.

Ovšemže závady mohou být také softwarového charakteru, tedy například přímo ve Windows, nebo prostě systému, který máte. To se dá řešit reinstalací, která není časově tak náročná a ani tak drahá.

Oprava PC není vůbec jednoduchá záležitost, a proto je třeba brát v úvahu i jistý čas k jejímu provedení. Některé servisy vám dokáží nabídnout náhradní stroj na celou dobu opravy.

Základná deska

Nuže, žádné kladivo, ale šup do opravny.