Služby · 4.11.2021

Co obnáší stěhování břemen v Praze

Co vás napadne při vyslovení slova „břemeno“? Je to výraz s mnoha významy, může to být břemeno věcné při sjednávání hypotečního úvěru, pro někoho může být břemenem jeho zaměstnání, někdo jiný za břemeno považuje třeba své vypočítavé sousedy nebo příbuzenstvo. Někteří lidé se však potýkají s břemeny téměř denně a je to dokonce jejich denní chléb. Ano, jsou to stěhovací firmy a těm se svěřujeme do rukou vždy, když si sami s těžkými břemeny nevíme rady. Co stěhováci zvládají a s čím je požádat o laskavost?

nábytek v obýváku

Problematický nábytek – stěhují-li se např. studenti na kolej nebo do podnájmu v zařízeném bytě, obvykle si vystačí sami. Sbalí věci do kartonových krabic nebo do velkých tašek a je to. Je-li ve hře nábytek, je to něco jiného. Tam se potýkáme s různými těžkostmi, např. s velmi těžkými a velkými starožitnostmi anebo s rozebíratelnou sestavou, kterou je nutné demontovat a znovu smontovat a přizpůsobit některé skříňky novému prostředí. Stěhovací firmy mají v popisu práce montáž nábytku, můžete je o to požádat kdykoli.

Dlouhé koberce – dlouhé koberce, které se nesmí při přenášení lámat, představují další problematický prvek. Kupříkladu se musí vynášet po schodech směrem na výšku a je to někdy pěkná dřina.

vybavení pokoje

Velké spotřebiče – lidé, kteří nejsou zvyklí zvedat velmi těžké věci, mohou při stěhování břemen v Praze utrpět i vážný úraz nebo onemocnět díky oslabení imunitního systému a extrémní únavě či vyčerpání. Měli byste znát své možnosti a raději zbytečně neriskovat. Zdraví je přece přednější, zvláště v dnešní vypjaté době.

Za každého počasí – stěhovací firmy vám neodřeknou termín, když zrovna začne pršet, sněžit, je kluzko nebo naopak extrémní vedro. Měli byste s tím počítat a své věci důkladně před těmito vlivy zabezpečit, protože firma svůj úkol splní, termín je pro ni závazní a nepříznivé počasí není žádnou překážkou.