Vzdělání · 9.3.2022

Moje vzdělání

Vždycky jsem chtěla mít skvělou školu, protože mě bavilo studovat. Divné, že? Navíc mi moje rodina říkala, že když budu mít dobrou školu, že si potom taky najdu logicky lepší práci, na nějaké vyšší pozici, bych potom měla více peněz. Já jsem vždycky chtěla mít více peněz, ale hlavně z toho důvodu, abych mohla cestovat nebo abych mohla kupovat různé věci. Já rozhodně nepatřím k těm lidem, kteří jsou workoholici a stále jenom pracují, aby měli peníze a aby je potom šetřili. Znám totiž několik lidí, co mají opravdu skvělé výplaty, ale peníze šetří a vypadá to, jako kdyby neměli vůbec žádné peníze.

Moc ráda studuji.

Opravdu nemám ráda takové lidi, kteří si jenom stěžují, že nemají peníze, přitom mají opravdu tučná konta. A proč? Protože já tomu říkám syslí nemoc. Tohle je takové nespravedlivé a myslím si, že by to takhle být nemělo. Já sice mám takovou průměrnou výplatu, ale musím říct, že i tak jsem velice pečlivě studovala. Já se ráda vzdělávám a studuji, i když tedy jsem nedodělala svou druhou vysokou školu. A to ne kvůli tomu, že už bych nechtěla studovat, ale na konci první vysoké školy jsem otěhotněla. A abych se potom dítěti mohla věnovat naplno, tak jsem samozřejmě druhou vysokou školu nedodělala.

Škola mě baví.

A vůbec mi to nevadí, protože mám vysokou školu ekonomickou, což byl můj sen. Vždycky jsem chtěla pracovat v bance, takže jsem opravdu nadšená, že se mi podařilo vystudovat alespoň jednu vysokou školu. Můj přítel má taky vysokou školu ekonomickou, protože jsme se potkali právě v prvním ročníku vysoké školy. A když jsem potom ještě chtěla studovat historii taky je na vysoké škole, tak už jsem byla těhotná a řekla jsem si, že když mi je stále špatně, že školu jednoduše neudělám a že se svět nezboří. A jak se studovalo vám? Nebo studovali jste vůbec? Víte, někdo nemá vůbec potřebu studovat a chtějí po učilišti jenom pracovat. To já jsme byla pravý opak. Na studovaní nemusíte mít jenom hlavu, ale taky chuť a sílu studovat.